Kaplinler

Kaplinler

Kaplinler makine içindeki bir hareketi diğer bir parçaya iletmek için geliştirilmiş parçalardır. Hareketi iletme esnasında makine içinde titreşim oluşur. Titreşimin önlenmesi zorunludur. Kaplin titreşiminin önlenmesi için kaplin lastiği kullanılır. Kaplin, ihtiyaca uygun olması adına farklı özelliklerde geliştirilmekte ve üretilmektedir.

Kaplin çeşitleri arasında en güçlü kaplin çeşitlerinden biri yıldız kaplinler oluyor. Bu kaplin çeşidinde iki erkek parça ve bir yıldız elastik ara parça birleştiriliyor. Elastik parça dışarıdan gözlemlenebiliyor ve herhangi bir arıza durumunda müdahale edilebiliyor. A tipi ayaklı kaplinler de güçlü yapısıyla kullanılıyor. Burulma titreşimlerini önleyen kaplin çeşidi darbe tesirini de azaltıyor. 3 parçadan oluştuğu için kolaylıkla onarılabiliyor. Yatay ve düşey dönüş yönünde çalıştırılabiliyor.

Kaplinler ve Çeşitleri

Kaplin çeşitleri arasında yer alan DK kaplinler, aynı yapıya sahip iki çelik dişlinin ve bir adet poliamid kovanın birleşmesiyle oluşur. Bu kaplin çeşidi genellikle hidrolik pompalarda kullanılmaktadır. Dişlerinin sık olmasıyla montaj kolaylığı sağlamaktadır. Herhangi bir arıza veya sıkışma durumunda elastik parça sigorta görevini üstlenir ve sistem çalışması durur. Avantajlı bir kullanım sunan kaplinle birlikle L kaplinler de kolay kullanım sunmaktadır. Kaplin çeşitleri sahip olduğu özellikler sayesinde ihtiyaç ve isteklere çözüm sunmaktadır. Rulser Rulman ailesi olarak bizler kaplin çeşitleri üzerine hizmet vermekteyiz. 10 yılı aşkın tecrübeyle hizmet veren firmamızda farklı kaplin çeşitleri bulunuyor. GE kaplinler de bu çeşitlilik arasında yerini alıyor.

Kaplinlerin Özellikleri

Kaplin çeşitleri arasında yer alan servo kaplinler özel olarak geliştirilmiştir. Bu kaplin çeşidinde burulma dayanımına karşı direnç yüksektir. Kuvvet gerektiren uygulamalarda tercih edilmektedir. Farklı modellerde geliştirilen kaplinle birlikte zincirli kaplinler de geniş kullanım alanına sahiptir. Zincir dişlilerle geliştirilen kaplin çeşidinin özellikleri:

  • Yüksek dayanıklılığa sahiptir.
  • Kolay bağlanır ve kolay ayrılabilir.
  • Geniş dönme hız alanı bulunur.
  • Yüksek torka sahiptir.

Kaplin Fiyatları

Kaplin fiyatları, Güncel fiyat listesi,  kataloğu ve kaplin ürünleri seçimi 0533 629 73 35 numaralı telefondan bizlere ulaşın. Ayrıca toplu alımlarınızda ve özel siparişlerinizde indirimli fiyat avantajından faydalanmak için iletişime geçebilirsiniz.

Neden bizi tercih etmelisiniz ?

Rulser Rulman ailesi olarak farklı özelliklerde kaplin çeşitlerini kullanıma sunmaktayız. Yüksek kaliteye sahip ürünler uzun kullanım ömrüne sahiptir. Geniş kullanım alanında tercih edilen kaplin modelleri kullanım amacına ve alanına uygun olarak kurulmaktadır. Kaplin modelinin kurulumu, tamiri, bakım ve onarımı ekibimiz tarafından gerçekleştirilir.

Firmamız sektörde 10 yıllık deneyimi ile fark yaratmaya, 1000 lerce iş yaptığı kişi ve kurum ile %100 memnuniyet ilkesi ile çalışmaya devam ediyor. Siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti, en uygun fiyata sunmaya çalışıyoruz.
Kapinler hakkında detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için bizlere 0533 629 73 35 numaralı hattımızı arayarak veya info@rulserrulman.com eposta adresimize mail atarak ulaşabilirsiniz.