Kasnaklar

Kasnaklar

Kasnaklar makine teknolojilerinde çok önemli bir yere sahiptir. Bu makine elemanları, motor milinden döner hareketi alır ve kayış vasıtasıyla diğer mile iletir. Hem hareket hem de güç iletimi sağlar. Çok farklı alanlarda kullanılabildiği için farklı kasnak türleri geliştirilmiştir. Farklı malzemelerden imal edilebilen makine elemanları kasnak balansı alınarak yapılır. Balans alınmadan imal edilen kasnaklarda titreşim ve vuruntular meydana gelebilir. Yataklarda da ciddi arızalar oluşabilir. Bu yüzden de hem döndüren hem döndürülen kasnağın hususiyetle tasarlanıp imal edilmesi gerekir.

V kasnaklar başta olmak üzere çeşitli kasnak çeşitleri vardır. Bunlardan fanlarda, araçlarda, vinçlerde, tekstil makinalarında, takım tezgahlarında ve daha pek çok yerde faydalanılmaktadır.

Kasnak Çeşitleri

Kasnakların piyasada kullanılan çeşitleri oldukça fazladır ve başlıca şunlardır:

 • V kasnaklar,
 • Düz kayış kasnaklar,
 • Halat kasnaklar,
 • Gergi kasnakları,
 • Kademeli kasnaklar,
 • Yuvarlak kasnaklar,
 • Dolu kasnaklar,
 • Avare kasnaklar,
 • Kılavuz kasnaklar,
 • Konik kasnaklar,
 • Burçlu V kasnaklar.

İhtiyaca Uygun, Kaliteli ve Güvenli Kasnaklar

Kasnak çeşitleri oldukça fazla olmakla birlikte bir kasnağın üç ana kısmı vardır. Bunlardan ilki ispit olup kayışın temas ettiği çember alana denir. İkincisi göbek olup kasnağın mile takılmasını sağlayan alandır. Üçüncüsü de gövde olup ispitle göbeği birleştiren alandır.

Kasnaklar makina teknolojilerinde pek çok avantaja sahiptir. Ucuza imal edilebilmekte, uzak mesafelerde bulunan miller arasında kasnaklarla güç ve hareket iletimi kolaylıkla yapılabilmektedir. Son derece sessiz çalışmakta olup verimliliği oldukça fazla iken güç kayıpları son derece azdır. Bakım gereksinimleri düşük olduğu gibi yağlanmaya gerek duymazlar. Kademeli kasnaklar gibi türlerinde çevrim oranları rahatlıkla değiştirilebilir.

Rulser Rulman olarak endüstriyel güç ekipmanları alanında on yılı aşkın deneyime sahibiz. En modern ekipmanları imal etmek için güçlü bir altyapı oluşturduk ve her zaman sektörümüzün öncüsü olmaya devam ediyoruz. Kaliteden taviz vermiyor, birinci kalite malzemeleri imalatlarımızda kullanıyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını en doğru şekilde anlıyor, doğru ürün ve hızlı teslimat ilkesiyle hareket ediyoruz. İhtiyaç duyulan kasnak çeşitlerini istenen tiplerde, özelliklerde, ölçülerde verimliliği en ileri seviyede üretiyor, bütün bunları bütçe dostu fiyatlarla taçlandırıyoruz.

Kasnak Fiyatları

Kasnak Fiyatları,  kataloğu ve kasnak seçimi için 0533 629 73 35 numaralı telefondan bizlere ulaşın. Ayrıca toplu alımlarınızda ve özel siparişlerinizde indirimli fiyat avantajından faydalanmak için iletişime geçebilirsiniz.

Neden bizi tercih etmelisiniz ?

Rulser Rulman sektörde 10 yıllık deneyimi ile fark yaratmaya, 1000 lerce iş yaptığı kişi ve kurum ile %100 memnuniyet ilkesi ile çalışmaya devam ediyor. Siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti, en uygun fiyata sunmaya çalışıyoruz.

En modern teknolojiler ile donattığımız merkezimizde her türlü kasnak ihtiyacına çözüm üretiyor, kaliteli, güvenilir, uygun fiyatlı hizmetlerimizi hızlı teslimatla taçlandırıyoruz.