Rulmanlar

Rulmanlar

Rulmanlar sanayi başta olmak üzere endüstriyel alanın hemen her noktasında kullanılmaktadır. Dairesel ya da eksenel hareketle iş yapabilen birçok makinada yer alan rulmanlar, hareketin en kolay şekilde yapılmasını sağlar. En az sürtünme ile hareketi mümkün kıldığı için güç sarfiyatını azaltır.

Rulmanlar oldukça çeşitlidir. Buna bağlı olarak da kullanım alanları son derece geniştir. Sabit bilyalı rulmanlar başta olmak üzere kullanılacak yere göre tercih edilir. Üzerinde bulunan makinanın hareketinin en az güçle en seri ve en düzgün biçimde gerçekleşmesini sağlarlar.

 

Rulmanlar Çeşitleri

Firmamız yılların bilgi, birikim ve deneyimiyle hemen her sektörün ihtiyacı olan rulmanları üretmektedir. Tarafımızca üretimi yapılan rulman çeşitlerinden bazıları şunlardır:

  • Sabit bilyalı rulmanlar,
  • Eğik bilyalı rulmanlar,
  • Oynak makaralı rulmanlar,
  • Yataklı rulmanlar,
  • Konik makaralı rulmanlar,
  • Büte rulmanlar
  • Eğik bilyalı hassas hız rulmanlar,
  • Silindirik makaralı rulmanlar,
  • Eksenel iğneli rulmanlar,
  • Çekme zarflı iğneli rulmanlar.

 

Her İhtiyaca Uygun Rulmanlar

Rulman çeşitlerinin her birisinin kendi içinde teknik detayları farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden her nerede, ne kadarlık bir yük altında, hangi manevra kabiliyetinde vs. kullanılacaksa ona göre tercih yapılmalıdır. Örneğin eğik bilyalı rulmanlar tek sıralı ve çift sıralı olarak üretilebilir. Yüksek devirlerde çalışmaya uygundurlar. 40 derece, 32 derece yük açılarına sahiptir. Eğik bilyalı hassas hız rulmanlar daha hassas kullanımlara hitap eder niteliktedir.

Oynak bilyalı rulmanlar parçalarına ayrılabilir. Bu sayede açılarında ayarlama yapılabilir. İç bilezikleri farklı genişlikte yapılarak farklı yataklamalar gerçekleştirilebilir. Oynak makaralı rulmanlar ise çift sıralı, parçalara ayrılamaz özelliktedir. Ayarları yapılabilir ve eksen hatalarından etkilenmezler. Mukavemet sınırlarına yakın seviyede kullanıldığı taktirdeyse yağlama sorunları baş gösterebilir.

Konik makaralı rulmanlar parçalarına ayrılabildiği gibi kenar gerilimleri giderilmiştir. Eksenel yükleri bir yönde taşımada kullanılabilir. Karşı destek olarak da ikinci bir konik maralı rulman ile desteklenebilir. Silindirik makaralı rulmanlar ise parçalarına ayrılabilmektedir. Makaralarla yuvarlanma yolları arasındaki temas en ideal seviyeye getirilmiş, gerilim azaltılmıştır. Bilyalı rulmanlara nazaran daha dayanıklıdırlar.

 

Rulman Fiyatları

Rulman Fiyatları, Güncel rulman fiyat listesi,  kataloğu ve rulman seçimi için 0533 629 73 35 numaralı telefondan bizlere ulaşın. Ayrıca toplu alımlarınızda ve özel siparişlerinizde indirimli fiyat avantajından faydalanmak için iletişime geçebilirsiniz.

 

Neden bizi tercih etmelisiniz ?

Rulser Rulman sektörde 10 yıllık deneyimi ile fark yaratmaya, 1000 lerce iş yaptığı kişi ve kurum ile %100 memnuniyet ilkesi ile çalışmaya devam ediyor. Siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti, en uygun fiyata sunmaya çalışıyoruz.

En modern teknolojiler ile donattığımız merkezimizde her türlü rulman ihtiyacına çözüm üretiyor, kaliteli, güvenilir, uygun fiyatlı hizmetlerimizi hızlı teslimatla taçlandırıyoruz.