Kayışlar

Kayışlar

Kayışlar endüstriyel alanda sıklıkla ihtiyaç duyulan parçalardan birisidir. En temel yapılarıyla iki kasnak arasında bağ sağlarlar ve bir kasnaktan alınan hareketin diğer kasnağa iletilmesini sağlarlar. Dolayısıyla güç aktarmada kullanılan ekipmanlardır.

Endüstrinin her alanında bakım ve enerji maliyetlerini azaltmak, işletmelerin randımanını arttırmak, giderleri düşürmek adına çalışmalar yapılmaktadır. Güç aktarım sisteminde kayışlar hem giderleri azaltmaya hem de verimliliği arttırmaya katkı sağlamakta, bu yüzden de her geçen gün daha da fazla noktada kendine alan bulmaktadır. V kayışı, zaman kayışı gibi farklı kayış türlerinin bulunması da her alanda her ihtiyaca yönelik ekipman desteği almayı kolaylaştırmaktadır.

Kayış Çeşitleri

Firma olarak yılların bilgi, birikim ve güçlü altyapısıyla her sektör için kayış imalatı yapıyoruz. Farklı ihtiyaçları karşılama adına çeşitli kayış türlerini tercihe sunuyoruz. İmalatını yaptığımız bazı kayış türleri şunlar olmaktadır:

  • V kayışı: Trapez olarak da adlandırılan V kayışı endüstriyel alanda en çok kullanılan kayış türüdür. Kayışın kasnağa değen yanakları V şeklinde olduğu için bu şekilde adlandırılır. Klasik düz kesili V kayışı, tırtıllı V kayışı, dar kesitli düz V kayışı gibi düz ya da tırtıklı şekillerde çeşitli türleri vardır.
  • Zaman kayışı: Sanayide en fazla tercih edilen ve ihtiyaç duyulan kayış türlerinden birisi zaman kayışı olmaktadır. Kayma problemi olmayan bu kayışlar son derece uzun ömürlü ve aşınmalara karşı dirençlidirler. Yük taşıma kapasiteleri fazladır. Gerginlikleri diğerlerine kıyasla daha azdır.

Zaman kayışları çelik telli üretilmektedir. Poliüretan ve kauçuk kullanılabilmektedir. Uzamalara karşı dirençlidir. Tek tarafı dişli ya da çift tarafı dişli olabilir.

  • Açık uçlu tente pergola kayışı: Açık uçlu zaman kayışları olarak da adlandırılan bu kayışlar konveyör uygulamalarında ideal kullanıma sahiptir. Yağlama gerektirmediği gibi çok az bakım gerektirir.

İhtiyaca Özel Üretilen Kayışlar

Kayış türlerinin hemen tamamı farklı kalınlıklarda ve genişliklerde üretilebilir. Tamamen kullanım alanına ve kullanım amacına göre şekillendirilebilir. Rulser Rulman olarak endüstrinin her alanı için talepleri kabul ediyor, kaliteli ve güvenli ürünlerimizi en kısa sürede teslim ediyoruz.

Kayış Fiyatları

Kayış Fiyatları, Güncel kayış fiyat listesi,  kataloğu ve Kayış seçimi için 0533 629 73 35 numaralı telefondan bizlere ulaşın. Ayrıca toplu alımlarınızda ve özel siparişlerinizde indirimli fiyat avantajından faydalanmak için iletişime geçebilirsiniz.

Neden bizi tercih etmelisiniz ?

Rulser Rulman sektörde 10 yıllık deneyimi ile fark yaratmaya, 1000 lerce iş yaptığı kişi ve kurum ile %100 memnuniyet ilkesi ile çalışmaya devam ediyor. Siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti, en uygun fiyata sunmaya çalışıyoruz.

En modern teknolojiler ile donattığımız merkezimizde her türlü kayış ihtiyacına çözüm üretiyor, kaliteli, güvenilir, uygun fiyatlı hizmetlerimizi hızlı teslimatla taçlandırıyoruz.

Etiketler: , , , , , , ,